O nas

Piekarz Cukiernik Okoń to rodzinna firma z tradycją. Od wielu lat z wielkim zaangażowaniem i ogromną pasją wypiekamy smaczne i zdrowe pieczywo oraz wyroby cukiernicze, bazując wyłącznie na własnych i sprawdzonych recepturach, które nieustannie polepszamy.

Tajemnica sukcesu naszej firmy to wysoka jakość wyrobów cukierniczych i piekarniczych wykonywanych z skrupulatnie dobieranych składników pochodzących wyłącznie z naturalnych surowców, od lokalnych dostawców. Niepowtarzalny smak i aromat naszego pieczywa to zasługa przekazywanej z pokolenia na pokolenie receptury rzemieślniczej. Dzięki procesowi zakwaszania ciasta naturalnie prowadzonym zaczynem, nasze pieczywo jest zdrowe, bogate w składniki odżywcze, delikatne, lekkostrawne.

Zatrudniamy jedynie doświadczony personel, dla którego praca jest równocześnie pasją. Wszyscy codziennie dokładamy starań, aby Państwa śniadania, desery i kolacje były smaczniejsze, dzięki naszym wypiekom.

Historia

Na rynku legnickim działamy nieprzerwanie od 1975 roku. To właśnie wówczas powstała pierwsza cukiernia Pączek oferująca tylko i wyłącznie pączki z różnego rodzaju nadzieniami.

W miarę upływu lat, zdobywając doświadczenie i wsłuchując się w oczekiwania klientów, rozszerzyliśmy swoją działalność o produkcję piekarniczą. Oprócz produkcji pieczywa tradycyjnego, jako pierwsi w Legnicy oferowaliśmy sprzedaż bagietek francuskich i rogalików croissant.

W chwili obecnej posiadamy 24 sklepy firmowe, położone na terenie Dolnego Śląska oraz dostarczamy wyroby do ponad 200 odbiorców zewnętrznych. Jest to możliwe dzięki sprawnej, nowoczesnej dystrybucji i logistyce, które obok najwyższej jakości wyrobów, stały się znakiem rozpoznawczym Piekarni Cukierni Okoń.

Oferta

Oferujemy szeroką gamę serników, ciast, drożdżowek, ciastek, herbatników oraz wiele gatunków pieczywa zarówno tradycyjnego, jak i specjalistycznego np. dla diabetyków z niskim indeksem glikemicznym, prozdrowotne z małą ilością glutenu.

Bez wątpienia jednakże naszą chlubą są torty. Oferujemy torty o przeróżnych kształtach i smakach, na różnego rodzaju uroczystości, które zachwycają formą i smakiem. Wykonujemy wielopoziomowe torty weselne, torty na chrzciny oraz komunie, które w stosowny sposób podkreślają uroczystość przyjęcia, torty na wieczory panieńskie lub kawalerskie, których żartobliwe dekoracje wywołują uśmiech wśród uczestników imprezy, bardzo oryginalne foto torty, które dekorujemy wybranym przez Państwa zdjęciem, a także dla najmłodszych niezwykle kolorowe torty z postaciami z bajek. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie oraz służymy profesjonalną poradą.

Misja

Naszą misją jest dostarczanie klientom świeżych produktów piekarniczych i cukierniczych, wypiekanych z wyselekcjonowanych surowców, według tradycyjnych receptur.

Naszym priorytetem jest to, aby produkty nasze nie tylko posiadały walory smakowe, ale również były jak najbardziej naturalne.
Dokładamy wszelkich starań, aby stale udoskonalać i poszerzać naszą ofertę.

Satysfakcja z zakupu i zadowolenie naszych klientów, to dla na wartość nadrzędna.